Dodano 2012-05-18 21:50:54 / Kategoria: Panel administracyjny / Autor: amx93
Zakładka "Moje serwery" znajduje się w Panelu Klienta umieszczonego po lewej stronie ekranu.

Po kliknięciu w nią, przechodzimy do podstrony w której ukazane mamy wszystkie wykupione w hostingu Zabijaka.pl serwery - od HLTV przez CS po Minecfart'y i inne.


Informacje wstępne :
Każdy serwer(bez względu na to czy jest to HLTV czy innego rodzaju serwer) w omawianej prze zemnie zakładce ma swoją, że tak to ujmę, "mini kolumnę" - na którą zakładają się następujące informację :
 1. Serwer ID - czyli ID(-identyfikator serwera) np. CS500PB2-18173, HLTV-18789 itp.

 1. Adres IP - pokazuje adres IP serwera na dwa sposoby : 80.72.37.13:27040 oraz s5.zabijaka.pl:27040

 1. Sloty - w sposób "ilość graczy na serwerze/ogólna liczba wykupionych slotów"(co najważniejsze ukazane dane są danymi aktualnymi(każde odświeżenie strony powoduje pokazanie bieżące zapełnienie[lub jego brak :P] serwera.

 1. Status - pokazuje aktualny status serwera : Uruchomiony/Zatrzymany itp.

 1. Czerwona ikona "Wyłączenie/Zatrzymanie" - wydaje mi się że komentarz tutaj jest zbędny.

 1. Niebieska ikona "Uruchom ponownie" - zatrzymuje/stopuje serwer i ponownie go uruchamia.


Co istotne jest jeszcze w tej zakładce to to, iż po najechaniu w dowolne miejsce "mini kolumny serwera" pokazują się nam informacje podstawowe dot. serwera a mianowicie są to :
 1. Nazwa serwera - pokazana zaraz pod oznaczeniem serwera np.

  CS500PB2-14527
  [PL] Pro-GamminG.pl [4FuN][FD]@ Zabijaka.pl

 1. Wygasa - ważność serwera; podana jest tutaj dokładna data i godzina do kiedy serwer jest ważny=uruchomiony

 1. Pozostało - ile dni pozostało do końca ważności serwera.

 1. Zarządzaj serwerem - najważniejsza rzecz chyba w całym panelu(no może oprócz doładowania konta :) ). To tutaj, poprzez przejście do tej podstrony, możemy dokonać wszelkich zmian na serwerze - od ponownego restartu przez dodanie/usunięcie admina oraz wstrzymanie działania pluginów po konfigurację FD(FastDownload) itd. ( Zakładka ta zostanie szczegółowo omówioną w kolejnym poradniku !)Mam nadzieję że się komuś przyda.
Wiem, że i tak większość powie iż "temat naciągany" ale lepiej jest dla wszystkich aby każda funkcja/zakładka została omówiona(bynajmniej mi się tak wydaje).

Informuję że kolejnym poradnikiem będzie(chyba najbardziej oczekiwanym) funkcja "Zarządzaj serwerem" w której postaram się opisać po kolei każdą z funckji.

Pozdrawiam.
1
2
1