Dodano 2012-12-23 16:29:51 / Kategoria: Serwery Gier / Autor: amx93
A wiec, zacznijmy od tego iż można wejść tam na 2 sposoby :
1. Poprzez kliknięcie w nazwę serwera np. CS500PB2-14527
2. Poprzez najechanie na belkę serwera, "Zarządzaj serwerem" znajduje się pod statusem serwera, czyli np. pod słowem "Uruchomiony"

Gdy już jesteśmy w zakładce "Zarządzania serwerem", kolejno od góry :

1. Ustawienia serwera - zakładka, nazwałbym ją, tzw. "pierwszego kontaktu" :P. Chodzi o to iż w niej możemy zmienić parametry serwera poczynając od nazwy, hasła rcon i hasła na serwer przez ustawienia min i max rate, czasu freezetime, czasu na kupienie broni po ścieżkę do FastDownload(czyli skąd ma pobierać mapki, modele itp. )

2. Parametry - tutaj pokazane są parametry startowe serwera, czyli np.

hlds_run -console -game cstrike -port 27017 +maxplayers 25 +map de_dust2 -pingboost 2 -sys_ticrate 500 +fps_max 500 +exec server.cfg +ip 80.72.37.10 -sys_ticrate 500 +sys_ticrate 500


oraz wybór mapki startowej, czyli np. jaka mapa ma być po restarcie serwera.

3. Dane FTP - chyba jedna z najważniejszych zakładek. To tutaj znajdziesz takie informacje jak : Host - Adres serwera FTP, Użytkownik - Nazwa użytkownika, Hasło - Hasło do powyższego użytkownika. Dzięki tym danym będziesz mógł połączyć się przez np. Total Commander'a i wrzucać wszelkiego rodzaju mapy, dzwięki, pluginy i inne pierdoły. ;]

4. Web FTP - osobiście nigdy nie korzystałem. Ogólnie rzecz biorąc to samo co logowanie przez program TC, tyle że tutaj wchodzimy na FTP poprzez stronę zabijaki.

5. Reinstalacja - UWAGA ! TUTAJ OSTROŻNIE ! Za jednym kliknięciem można zrąbać cały serwer. Ogólnie wiadomo, używamy jej na samym początku i w sytuacjach gdy chcemy postawić serwer do nowa ponieważ coś nam się rypnęło i nic innego nie pomoże. jak sama nazwa wskazuje robimy "reinstalację" serwera czyli czyścimy go, usuwamy wszystko z niego.

6. Historia serwera - tutaj może spr. np. kiedy wystąpił jakiś "krasz" serwera i serwer uruchomił się ponownie(musi być włączona jedna opcja, która będzie później), jaki pod admin go uruchamiał,zieniał konfigurację serwera itd.

7. Backup - BARDZO WAŻNA ZAKŁADKA ! To tutaj tworzymy(przycisk "Stwórz" oraz przywracamy wybrany backup. Radzę wykonywać bacukup'y w miarę często, aby później mogło się przywrócić serwer do stanu w którym działał bardzo dobrze. :) Do czego to ? A więc tak. Załóżmy, że serwer działa dobrze przez jakiś czas, później nagle coś się zaczyna rypać. Próbujemy naprawić lecz jest coraz gorzej, na sam koniec serwer już lub nie chce działać lub np. co chwile się resetuje. I wtedy tym sprytnym sposobem wrzucamy "Przywróć" np. bacup sprzed miesiąca - ogólnie jakiegoś okresu w którym serwer działał bez zarzutów. ;]

8. Pod-admini - bardzo fajna i przydatna zakładka, załóżmy, jesteśmy H@ sieci, oczywiście mamy kogoś zaufanego, my musimy wyjechać gdzieś, dodajemy danej osobie(UWAGA ! Musi być ona zarejestrowana w Zabijaka.pl) odpowiednie uprawnienia(trzy flagi) i nie musimy się już o serwer martwić(przynajmniej teoretycznie tak to wygląda :P ).

9. Narzędzia - zakładka w której :

9.1 Auto-restart serwera - Restartuje serwer automatycznie po crashu.(oczywiście włączone, pkt. Historia serwera)
9.2 Restart serwera - Restartowanie serwera o danej godzinie dnia lub codziennie.(jak komu wygodnie)
9.3 Statystyki serwera - Statystyki serwera to wykres słupkowy z liczbą graczy z każdej godziny dnia.(oczywiście polecam mieć włączone, możemy kontrolować liczbę gracze na serwerze, lepiej niż na GT, ponieważ w 1 godzinie pokazane są 4 "kontrolki" czyli czasy w których spr. serwer pod względem ilości graczy na nim)
9.4 Dump - Przy restarcie serwera tworzy plik w którym umieszcza ostatnie 200 linijek z konsoli. To narzędzie jest bardzo pomocne w szukaniu przyczyny crashów serwera!(nic do dodania, oczywiście włączone)


10. Dodatki - Instalacja na serwerze : podstawowej jakieś wersji amxx, dproto, aktualizacji, Antidlfile (opisy pod nazwami)

11. Instalator - czyli instalacja podstawowych składników serwera CS np. AMXBans, galileo (Zarządzanie mapami), WarmUP Pro 5.6 - Rozgrzewka czy extreme_bancfg2 i inne.

12. Konsola - czyli, hmmm, podgląd funkcjonowania serwera za pomocą "linijek z tekstami", kto wszedł, z jakiego IP, SID'a, kto kogo z czego zabił, kto co napisał na serwerze oczywiście wszystko z konkretną datą i godziną oraz wszelkie błędy na serwerze(np. brakujące dźwięki itp.)

13. FastDownload - czyli dane do naszego FD(Host - Adres Fastdownload/ Adres serwera FTP, Użytkownik - Nazwa użytkownika, Hasło - Hasło do powyższego użytkownika.). jest tutaj również opcja/przycisk "Synchronizacja" która odpowiada za synchronizację plików z serwera na serwer FD.

14. MySQL - dane do bazy MySQL, wszelkie info : nazwa bazy, haslo, nazwa użytkownika, host itd.

15. Edytor pluginów - w tej zakładce możemy włączyć/wyłączyć/usunąć lub z debugować dany plugin.

16. Edytor adminów - kto, na jaki SID, jakie ma flagi oraz można także przez tą zakładkę dodać admina, usunąć, zdezaktywować itp.

17. Banery - baner/status serwera(jak na GameTrack'erze), tyle że zabijaki. :)


Poradnik jest napisany od zera prze zemnie.
Nie zezwalam na kopiowanie tego poradnika na inne strony/fora, z wyjątkiem swojego.

W komentarzach proszę o napisanie czy poradnik jest przydatny, czy wszystko jest dość dobrze opisane, ewentualnie co można by było zmienić oraz jaką funkcję panelu opisać w kolejnym. :)

Pozdrawiam, mam nadzieję że się komuś przyda. :)11
15
4
# 1 csreserved2014
2014-12-27 15:50:20 | Komentarzy: 1
Przydatne